niedziela, 24 / styczeń / 2021r.
               
HOME
O NAS...
WARUNKI
PORADY
LINKI
KALENDARIUM
GALERIA
MAPA
KONTAKT
 | 
Oczarjk na Facebooku


Menu

Szukaj

naz polska data
naz łacińska cena

REKLAMA
reklama


NASIONA CIEKAWYCH ROŚLIN -> Niespotykane krzewy i drzewa -> Nasiona. Płomień Afryki z Chin F131 « wstecz


Cena: 6.90 zł/szt  

Nasiona. Płomień Afryki z Chin F131  -  Delonix regia


Płomień Afryki z Chin Delonix regia

Płomień Afryki z Chin
Delonix regia


  Płomień Afryki (Delonix regia) to jedno z najpiękniejszych drzew na świecie. W okresie kwitnienia z daleka wygląda jakby stało w płomieniach, dzięki swoim przepięknym, dużym (do 15 cm średnicy) pomarańczowo-czerwonym kwiatom. Podczas kwitnienia wykształca białe kwiaty. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, dlatego wspaniale nadaje się na słoneczny taras. Kwiaty Delonix Regia pojawiają się od wiosny do lata.
  Płomień afryki w warunkach naturalnych tworzy parasolowatą koronę o średnicy do 18m. Osiąga wysokość od 6 do 9 metrów. Liście długie, podwójnie złożone, pierzaste, w ładnym, ciemnozielonym odcieniu. W czasie suszy mogą być okresowo zrzucane. Płomień afryki wymaga stanowisk jasnych, słonecznych. Najlepszym podłożem do uprawy tej rośliny będzie torf ogrodniczy z dodatkiem gliny.

Opakowanie zawiera 10 sztuk nasion.

DODATKOWE WIADOMOŚCI

  • Na okres spoczynku Płomieńa Afryki powinniśmy przenieść do miejsca, w którym temperatura będzie wynosiła od 5 do 15°C. Ważne jest także aby pomieszczenie to było jasne – roślina mimo wszystko potrzebuje dopływu światła.
  • Jeśli mimo wszystko dopuścimy do przesuszenia Płomienia Afryki, nie musimy się martwić. Roślina szybko się regeneruje, więc po dwóch tygodniach wszystko powinno wrócić do normy.
  • Dzięki niezwykle ozdobnym, dużym, pomarańczowo-czerwonym kwiatom w okresie kwitnienia z daleka wygląda tak, jakby stała w płomieniach, dlatego też nazywana jest Płomieniem Afryki lub Ognistym Drzewem.

NA FOTOGRAFII

Płomień Afryki z Chin
Delonix regia

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS

  • Jesteśmy w czołówce wśród internetowych sprzedawców produktów dla domu i ogrodu.
  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ogrodniczej. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów dzięki rzetelności świadczonych usług i naszemu profesjonalizmowi.
  • Produkty, które Państwu proponujemy cechują się wysoką jakością, korzystamy z usług tylko sprawdzonych producentów.
  • Zawsze służymy pomocą, doradzamy oraz zapewniamy miłą i fachową obsługę.
Kalendarz ogrodniczy na rok 2017« wstecz   

REKLAMA
reklama google

POLECAMY!